Strona główna

Ciekawe warsztaty, podczas których byliśmy zasłuchani…

W naszej szkole 10 i 11 grudnia w klasach 1-3 odbyły się warsztaty z profilaktyki słuchu. Prowadziły je Panie Dorota Nowak i Agata Nawrocka z Zespołu jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Krakowie. Zajęcia były zorganizowane w ramach realizacji celów „Szkoły promującej zdrowie”. 

Dzieci składając model oraz oglądając film edukacyjny, poznały budowę ucha. Dowiedziały się, że hałas, który tworzą w czasie przerw i lekcji oraz głośne odtwarzanie muzyki stanowią zagrożenie dla ich słuchu, a co za tym idzie również efektów nauczania.

Uczniowie mieli okazję oglądać doświadczenia, które pokazywały, że dźwięknie tylko słyszymy, ale możemy go również poczuć i zobaczyć.

Już czekamy na kolejną edycję tych warsztatów!

Zapraszamy do galerii

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Wtorek 2019-07-23, Święto Św. Brygidy, Zakonnicy
    J 15,1-8
    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który uprawia. Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja będę trwał w was. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie, jeżeli nie trwa w winnym krzewie, tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. Ja jestem krzewem winnym, wy latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją, i wrzuca do ognia, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni.
    Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami”.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Ciekawe warsztaty, podczas których byliśmy zasłuchani…