Strona główna

Ciekawe warsztaty, podczas których byliśmy zasłuchani…

W naszej szkole 10 i 11 grudnia w klasach 1-3 odbyły się warsztaty z profilaktyki słuchu. Prowadziły je Panie Dorota Nowak i Agata Nawrocka z Zespołu jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Krakowie. Zajęcia były zorganizowane w ramach realizacji celów „Szkoły promującej zdrowie”. 

Dzieci składając model oraz oglądając film edukacyjny, poznały budowę ucha. Dowiedziały się, że hałas, który tworzą w czasie przerw i lekcji oraz głośne odtwarzanie muzyki stanowią zagrożenie dla ich słuchu, a co za tym idzie również efektów nauczania.

Uczniowie mieli okazję oglądać doświadczenia, które pokazywały, że dźwięknie tylko słyszymy, ale możemy go również poczuć i zobaczyć.

Już czekamy na kolejną edycję tych warsztatów!

Zapraszamy do galerii

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Środa 2019-01-16, 1. tydz. zwykły
    Mk 1,29-39
    Po wyjściu z synagogi Jezus przyszedł z Jakubem i Janem do domu Szymona i Andrzeja. Teściowa zaś Szymona leżała w gorączce. Zaraz powiedzieli Mu o niej. On podszedł do niej i podniósł ją ująwszy za rękę. Gorączka ją opuściła i usługiwała im. Z nastaniem wieczora, gdy słońce zaszło, przynosili do Niego wszystkich chorych i opętanych; i całe miasto było zebrane u drzwi. Uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił, lecz nie pozwalał złym duchom mówić, ponieważ wiedziały, kim On jest. Nad ranem, gdy jeszcze było ciemno, wstał, wyszedł i udał się na miejsce pustynne, i tam się modlił. Pośpieszył za Nim Szymon z towarzyszami, a gdy Go znaleźli, powiedzieli Mu: „Wszyscy Cię szukają”. Lecz On rzekł do nich: „Pójdźmy gdzie indziej, do sąsiednich miejscowości, abym i tam mógł nauczać, bo na to wyszedłem”. I chodził po całej Galilei, nauczając w ich synagogach i wyrzucając złe duchy.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Ciekawe warsztaty, podczas których byliśmy zasłuchani…