Spotkanie z Pisarzem

          W ubiegły wtorek 11 czerwca klasy piąte naszej szkoły wzięły udział w jednym z wydarzeń Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie. W ramach Festiwalu odbyło się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha spotkanie z czołową postacią polskiej literatury dla dzieci i młodzieży - Panem Grzegorzem Kasdepke - autorem między innymi „Detektywa Pozytywki”. Pan Grzegorz jest autorem wielu książek, wielokrotnie wyróżnianym i nagradzanym za swoją twórczość między innymi Nagrodą Literacką imienia Kornela Makuszyńskiego. Zaskarbił sobie sympatię małych i dużych czytelników oraz uznanie krytyków. Przez wiele lat był redaktorem naczelnym czasopisma dla dzieci „Świerszczyk”.

          Wydarzenie zatytułowane „45 puknięć w głowę” przebiegało wesoło. Bohater od samego początku nawiązał ciepły i serdeczny kontakt z uczestnikami. Dzieci wymyślały temat, na który pisarz mógłby w przyszłości stworzyć książkę. Potem uczniowie zadawali pytania nie tylko o pracę pisarza, ale także o prywatne życie. Spotkanie było ciekawe i inspirujące nie tylko dla przyszłych twórców. Na koniec pisarz rozdawał autografy i własnoręcznie wpisywał dedykacje do przyniesionych przez dzieci książek.

Zapraszamy do galerii

informacje

W dniu 18 i 19 czerwca uczniowie przychodzą w strojach galowych.

 18 czerwca 2019 r.

Msza św. prymicyjna o 9.30.

Po powrocie z kościoła ok. godziny 11.00 klasy 1- 6 przychodzą do sali gimnastycznej
na rozdanie nagród, podsumowanie różnych konkursów.

Obiad wg podziału na grupy ok. 12.15

klasy I - III schodzą do stołówki z wychowawczyniami świetlicy.

 

PIĄTEK 19 czerwca

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
 Rozpoczęcie w sali gimnastycznej

9.30 - klasy IV - VIII 
11.00 - klasy I - III 

Podręczniki

Przypominamy, że podręczniki na nowy rok szkolny 2019/2020
zostaną wypożyczone uczniom na początku września.


Rodzice zakupują jedynie podręczniki do religii
w klasach 1-3 dodatkowo z ćwiczeniami.

Religia klasa I

Podręcznik i zeszyt ćwiczeń

red. ks. T. Panuś, ks. A. Kielian,

A. Berski

Jesteśmy w Rodzinie Pana Jezusa

Wydawnictwo św. Stanisława – Kraków 2012

Religia klasa II

Podręcznik i zeszyt ćwiczeń

red. ks. T. Panuś, ks. A. Kielian,

A. Berski

Kochamy Pana Jezusa

Wydawnictwo św. Stanisława – Kraków 2012

Religia klasa III

Podręcznik i zeszyt ćwiczeń

red. ks. T. Panuś, ks. A. Kielian,

A. Berski,

Przyjmujemy Pana Jezusa

Wydawnictwo św. Stanisława – Kraków 2014

Religia klasa IV

Podręcznik (bez ćwiczeń)

red. ks. T. Panuś, ks. A. Kielian,

A. Berski

Słuchamy Pana Boga

Wydawnictwo św. Stanisława – Kraków 2012

Religia klasa V

Podręcznik (bez ćwiczeń)

red. ks. T. Panuś, ks. A. Kielian,

A. Berski

Wierzymy w Pana Boga

Wydawnictwo św. Stanisława – Kraków 2012

Religia klasa VI

Podręcznik (bez ćwiczeń)

red. ks. T. Panuś, ks. A. Kielian,

A. Berski

W Kościele umacniamy wiarę

Wydawnictwo św. Stanisława – Kraków 2014

Religia klasa VII

Podręcznik (bez ćwiczeń)

red. ks. T. Panuś, R.Chrzanowska, M.Lewicka

Spotykamy się z żywym słowem

Wydawnictwo św. Stanisława – Kraków 2017

Religia klasa VIII

Podręcznik (bez ćwiczeń)

red. ks. T. Panuś, R.Chrzanowska, M.Lewicka

Żyjemy w miłości Boga

Wydawnictwo św. Stanisława – Kraków 2018

 

Zajęcia laboratoryjne w Instytucie Fizyki UJ

Popołudnie 24 maja 2019 dwudziestu dwóch uczniów i uczennic klas ósmych szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum  spędziło w laboratoriach I Pracowni Fizycznej Instytutu Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie samodzielnie i w pełni profesjonalnych warunkach przeprowadzali doświadczenia, których wykonanie  w warunkach szkolnych nie jest możliwe.

Nasi fizycy zmagali się bowiem z eksperymentami dedykowanymi studentom różnych kierunków UJ, wykonywali identyczne jak oni procedury oraz byli nadzorowani przez tych samych pracowników naukowych.

Jak twierdzą sami uczniowie, obsługiwanie skomplikowanych urządzeń, czytanie schematów obwodów elektrycznych, łączenie kabelków i profesjonalne opracowywanie wyników pomiarów nie było dla nich wyzwaniem, gdyż podobne umiejętności ćwiczyli przez cały rok szkolny na konsultacjach z fizyki.

Warto nadmienić, że było to możliwe, między innymi, dzięki profesjonalnemu sprzętowi elektronicznemu dostarczonemu przez Ojca naszego kolegi Bartka - Pana Krzysztofa Bogusza, za co składamy Mu najserdeczniejsze podziękowania.

Nic więc dziwnego, że wiedza i przygotowanie naszych uczniów spotkały się z entuzjastyczną oceną pracowników naukowych I Pracowni Fizycznej, którzy wielokrotnie podkreślali doskonałe ich przygotowanie i szeroką wiedzę - znacznie przekraczającą poziom szkoły podstawowej i gimnazjum.

Niezapomniana wycieczka

Dnia 26 maja w niedzielę, klasa 6b i 6c wraz z opiekunami pojechała na wycieczkę do położonej w górach miejscowości Gołkowice Małe.
Po popołudniowej zbiórce wszyscy podekscytowani siedzieliśmy w autokarze, a po przejechaniu dwóch godzin byliśmy na miejscu. Przed nami ukazał się urokliwy ośrodek na łonie natury. Po zabraniu walizek wzięliśmy klucze do naszych domków i od razu się rozpakowaliśmy. Otaczało nas mnóstwo drzew i zieleni, a także mała rzeka, nad którą lubiliśmy chodzić. Parę kroków dalej były również hala sportowa i miejsce na ognisko, więc nie mogliśmy się nudzić. Po ulokowaniu się w pokojach poszliśmy na kolację, na którą były kiełbaski prosto z ognia. Po smacznym posiłku świetnie bawiliśmy się podczas gier integracyjnych do samego wieczora, a następnie zmęczeni całym dniem udaliśmy się do naszych domków, a tam również śmiechów było co nie miara.
Kolejnego dnia czekała nas długa wyprawa na górę Przehyba. Podjechaliśmy kawałek autobusem, po czym spotkaliśmy się z panem przewodnikiem, który ciekawie przedstawił nam okolicę. Przejście ośmiu kilometrów pod górę w jedną stronę wcale nie było łatwe, jednak każdy sobie poradził. Było warto, gdyż na szczycie czekały nas piękne widoki i odpoczynek w schronisku, które dodatkowo kiedyś odwiedził sam Jan Paweł II!
Schodzenie także minęło nam w miłej atmosferze, mimo że bardzo bolały nas nogi. Na szczęście po powrocie położyliśmy się na łóżkach i mogliśmy się zrelaksować, a potem poszliśmy na obiad. Tego dnia również było ognisko, a dodatkowo noc filmowa, która trwała do późna.
Trzeciego, ostatniego dnia nadszedł już czas wyjazdu. Po śniadaniu posiedzieliśmy chwilę na hali, a co niektórzy pograli w piłkę nożną. Niestety po chwili zaczęło padać, więc byliśmy zmuszeni do siedzenia w pokojach, jednak na szczęście szybko przestało. Po spakowaniu się i posprzątaniu domków poszliśmy na obiad i zanieśliśmy walizki do autobusu, żegnając się z tym pięknym miejscem. Nie pojechaliśmy jednak od razu do Krakowa – po drodze zwiedziliśmy również Stary Sącz, a w tym Sanktuarium św. Kingi oraz Ołtarz Papieski.
Na tym prawie zakończyliśmy naszą wycieczkę. Czekało nas jeszcze trochę drogi, podczas której niektórzy nawet spali, gdyż wszyscy byliśmy zmęczeni. Kiedy wysiedliśmy, pożegnaliśmy się ze sobą i poszliśmy do swoich domów, ale tę wycieczkę zapamiętamy już na długo. Było naprawdę ciekawie i humor cały czas nam dopisywał oraz przede wszystkim było bezpiecznie, głównie dzięki naszym wychowawczyniom oraz mamom, które podjęły ten trud i pojechały z nami. Mamy nadzieję na kolejną tak udaną wycieczkę za rok!

Zuzanna Szczypczyk
6c

Zapraszamy do galerii

Korowód Nowohucki

          W sobotę 8 czerwca kilka osób z naszej szkoły wraz ze swoimi rodzinami wzięło udział w organizowanym już po raz trzeci w historii Korowodzie Nowohuckim. Wydarzenie to stanowiło jeden z elementów obchodów Dni Nowej Huty. Był to ciekawy przemarsz ulicami najmłodszej dzielnicy Krakowa. Pochód wyruszył sprzed OK Norwida na os. Górali i wędrował ulicami naszej dzielnicy aż do Placu Centralnego, w pobliże NCK. Przemarsz zajął około 30 minut. Na pewno Korowód wzbudzał ogromne zainteresowanie. Otwierały go dwa motocykle, następnie szły mażoretki – dziewczyny ubrane w paradne stroje, które kroczyły w rytm muzyki orkiestry dętej maszerującej tuż za nimi. Flagi z postaciami związanymi z Nową Hutą niesione przez harcerzy i strażaków, otoczone były uczniami i osobami związanymi z Ośrodkiem Kultury Norwida. Uczestnicy pochodu nieśli kolorowe parasolki i zielone balony wypełnione helem, które rozdawali przygodnym obserwatorom. Niewątpliwą atrakcją Korowodu byli żonglerzy, szczudlarze i żywe rzeźby z bębnami, które przedstawiały hutników. Uczestników pochodu świętujących 70 – lecie powstania Nowej Huty nie przestraszył deszcz, który padał w czasie przemarszu. Parasolki, które służyły wcześniej do kręcenia, zostały użyte tym razem zgodnie z przeznaczeniem. To było naprawdę udane popołudnie!

Izabela Błaszczyk

Zapraszamy do galerii!

TALENTYNKI

KLASY I-III

I miejsce: Natalia Babraj kl. IIa
II miejsce: Aleksandra Baran kl. IIb
III miejsce: Zuzanna Bator kl. IIIb
Nagroda publiczności: Magdalena Nawrot kl. Ic

Wyróżnienia:
Aleksandra Jodłowska, Anna Waśko, Julia Kozina kl. IIa
Maria Wańczyk, Aleksandra Zawłocka kl. IIIb
Anna Surma, Gabriela Sysło, Jagoda Hołda kl. IIb

 

KLASY IV-VI

I miejsce: Sandra Rusin kl. Vb
II miejsce: Amelia Molendys i Magdalena Gajzler kl. Va
III miejsce: Alicja Sendler i Oliwia Winiarska kl. Vb
Nagroda specjalna: Oliwier i Otto Pazera kl. IVa

Wyróżnienia:
Julita Błaszczyk i Zofia Kokoszka kl. IVb
Ewa Michalska kl. IVb
Natalia i Zuzanna Zolich, Zuzanna Bator kl. IIIb
Nikola Woźniak kl. IVb

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Przyszłoroczne klasy pierwsze

Spotkanie przyszłorocznych klas pierwszych odbędzie się
w najbliższy czwartek  (30 maja) o godzinie 17.00

Serdecznie zapraszamy!

Zebrania z rodzicami

 4 czerwca  (wtorek) - zebrania z Rodzicami

Porządek zebrania na os. Kościuszkowskim 7:

klasy I - VI
17.00  - spotkanie w sali gimnastycznej Rodziców z klas I - VI 
Profilaktyka uzależnień behawioralnych (m.in. uzależnienie od telefonu, gier komputerowych) - wykład przedstawiciela Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie

ok. 18.00 - zebrania w salach z wychowawcami 

Porządek zebrania na os. Jagiellońskim 17: 

klasy VII - VIII 
17.00 - zebrania w salach z wychowawcami
 

Wszystkim Mamom składamy najpiękniejsze życzenia! 😍

Mydełka wykonane przez dzieci z klas 4-6 z okazji Dnia Matki. 😁

"Kwiat dobroci"

W poniedziałek 27 maja drugoklasiści wraz z wychowawczyniami zaprosili swoich kolegów z klas młodszych na spektakl pt. "Kwiat dobroci". Wyjątkowymi gośćmi w tym dniu były również dzieci z zerówki przedszkola Słoneczko. 
Młodzi aktorzy pięknie zaprezentowali baśniową historię. Wzbudziła ona spore emocje widzów i na pewno skłoniła do przemyśleń nad własnym zachowaniem.
Po południu grę aktorską swoich dzieci podziwiali również rodzice, ponieważ przedstawienie zostało przygotowane z okazji Dnia Matki. By uczcić to święto i podziękować rodzicom za dar życia, uczniowie dodatkowo recytowali wiersze, śpiewali piosenki i złożyli życzenia.
Zapraszamy do galerii

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
  • Czwartek 2019-08-22, 20. tydz. zwykły
    Mt 22,1-14
    „Jezus w przypowieściach mówił do arcykapłanów i starszych ludu: «Królestwo niebieskie podobne jest do króla, który wyprawił ucztę weselną swemu synowi. Posłał więc swoje sługi, żeby zaproszonych zwołali na ucztę, lecz ci nie chcieli przyjść. Posłał jeszcze raz inne sługi z poleceniem: «Powiedzcie zaproszonym: Oto przygotowałem moją ucztę: woły i tuczne zwierzęta pobite i wszystko jest gotowe. Przyjdźcie na ucztę». Lecz oni zlekceważyli to i poszli: jeden na swoje pole, drugi do swego kupiectwa, a inni pochwycili jego sługi i znieważywszy ich, pozabijali. Na to król uniósł się gniewem. Posłał swe wojska i kazał wytracić owych zabójców, a miasto ich spalić. Wtedy rzekł swoim sługom: «Uczta wprawdzie jest gotowa, lecz zaproszeni nie byli jej godni. Idźcie więc na rozstajne drogi i zaproście na ucztę wszystkich, których spotkacie». Słudzy ci wyszli na drogi i sprowadzili wszystkich, których napotkali: złych i dobrych. I sala zapełniła się biesiadnikami. Wszedł król, żeby się przypatrzyć biesiadnikom, i zauważył tam człowieka nie ubranego w strój weselny. Rzekł do niego: «Przyjacielu, jakże tu wszedłeś nie mając stroju weselnego?» Lecz on oniemiał. Wtedy król rzekł sługom: «Zwiążcie mu ręce i nogi i wyrzućcie go na zewnątrz w ciemności. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów». Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych”.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności